Prostatas lāzera enukleācija (HoLEP)

HoLEP ir operācija, kuras laikā ar holmija lāzeru tiek izgriezti prostatas audi, kas bloķē urīnizvadkanālu. To izmanto labdabīgas prostatas hiperplāzijas jeb prostatas adenomas gadījumā. HoLEP ir mazinvazīva procedūra, un tās laikā netiek veikti iegriezumi.

Kad veic HoLEP?

Prostatas lāzera enukleācija ir moderna ārstēšanas metode palielinātas prostatas jeb prostatas adenomas gadījumā. Prostatai palielinoties, tā saspiež urīnizvadkanālu un rada nepatīkamus simptomus, kas saistīti ar traucētu urīna izvadi, tajā skaitā vēlmi bieži urinēt, tostarp vairākkārt nakts laikā, grūtības uzsākt urināciju, vāju urīna strūklu un sāpes urinējot. Prostatas adenoma nereti rada arī seksuālas dabas traucējumus. HoLEP laikā ar lāzeru tiek izgriezti prostatas audi, kas bloķē urīnizvadkanālu, atvieglojot prostatas adenomas simptomus.

Kā tiek veikta HoLEP?

HoLEP tiek veikta pilnā narkozē, un tā aizņem vidēji 1 līdz 3 stundas. Tās laikā urologs urīnizvadkanālā ievieto resektoskopu – ķirurģisko instrumentu, kas ļauj saskatīt prostatas dziedzeri. Ārsts resektoskopā ievieto lāzeru un, to pulsējot, izgriež prostatas audus, kas bloķē urīnizvadkanālu. Pēc tam izgrieztie prostatas audi tiek izskaloti no urīnizvadkanāla, un ārsts tos nosūta uz laboratoriju, lai pārliecinātos, ka tie nesatur vēža šūnas. Operācijas noslēgumā urīnizvadkanālā tiek ievietots katetrs, ko izņem nākamajā dienā.

HoLEP priekšrocības

HoLEP ir droša un mazinvazīva procedūra ar īsu atlabšanas periodu. Tās laikā netiek veikti iegriezumi, un asiņošanas risks ir minimāls. HoLEP ir efektīva procedūra, un visbiežāk nav nepieciešams to atkārtot, efekts saglabājas ilgstoši.

Kā sagatavoties operācijai?

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, cistoskopija, datortomogrāfija. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Pēcoperācijas periods

Pēc operācijas visbiežāk nav nepieciešams uzturēties stacionārā. Jau pirmajā pēcoperācijas dienā jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi. Pēc operācijas ieteicams ievērot 2 nedēļu miera režīmu. Šajā laika periodā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt smagumus, kas lielāki par 5 kg. 6 nedēļas pēc operācijas ir jāizvairās no tādām sēdošām aktivitātēm kā velosipēda vai motocikla vadīšana. Visbiežāk iespējams atgriezties darbā divu nedēļu laikā pēc operācijas.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.