Transuretrāla prostatas rezekcija (TURP)

TURP operāciju veic labdabīgas prostatas hiperplāzijas jeb prostatas adenomas gadījumā. Tās laikā caur urīnizvadkanālu tiek izgriezti prostatas audi, kas nospiež urīnizvadkanālu bloķē urīna izvadi.

Kad veic TURP?

TURP izmanto palielinātas prostatas jeb prostatas adenomas gadījumā. Prostatai palielinoties, tā saspiež urīnizvadkanālu un rada nepatīkamus simptomus, kas saistīti ar traucētu urīna izvadi, tajā skaitā vēlmi bieži urinēt, tostarp vairākkārt nakts laikā, grūtības uzsākt urināciju, vāju urīna strūklu un sāpes urinējot. Prostatas adenoma nereti rada arī seksuālas dabas traucējumus. TURP laikā tiek izgriezti prostatas audi, kas bloķē urīnizvadkanālu, atvieglojot prostatas adenomas simptomus.

Kā tiek veikta TURP?

TURP tiek veikta spinālā narkozē, un tā aizņem vidēji 1 līdz 2 stundas. Tās laikā urologs urīnizvadkanālā ievieto resektoskopu – ķirurģisko instrumentu. Resektoskops ar ļauj ārstam saskatīt prostatas dziedzeri un izgriezt tā liekos audus, kas bloķē urīnizvadkanālu. Pēc tam izgrieztie prostatas audi tiek izņemt no urīnizvadkanāla, un ārsts tos nosūta uz laboratoriju, lai pārliecinātos, ka tie nesatur vēža šūnas. Operācijas noslēgumā urīnizvadkanālā tiek ievietots katetrs, ko izņem 1-3 dienas pēc operācijas.

Kā sagatavoties operācijai?

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, cistoskopija, datortomogrāfija. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Pēcoperācijas periods

Pēc operācijas nepieciešams stacionārā uzturēties 1-3 dienas. Jau pirmajā pēcoperācijas dienā jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi. Pēc operācijas ieteicams ievērot 2 nedēļu miera režīmu. Šajā laika periodā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt smagumus, kas lielāki par 5kg. 6 nedēļas pēc operācijas ir jāizvairās no tādām sēdošām aktivitātēm kā velosipēda vai motocikla vadīšana. Visbiežāk iespējams atgriezties darbā divu nedēļu laikā pēc operācijas.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.