Cistoskopija

Cistoskopija ir uroloģiska procedūra, kuras laikā ārsts izmeklē urīnizvadkanālu un urīnpūsli. Šo izmeklējumu veic gan vīriešiem, gan sievietēm, lai diagnosticētu uroloģiskās saslimšanas.

Kad veic cistoskopiju?

Cistoskopiju veic, lai diagnosticētu un ārstētu uroloģiskās saslimšanas, kas skar urīnpūsli un urīnizvadkanālu. Ārsts var nozīmēt veikt cistoskopiju, ja ir tādas sūdzības kā urinēšanas problēmas, tostarp sāpes urinējot, asins pēdas urīnā, urīna nesaturēšana un biežas urīnceļu infekcijas. Svarīgi zināt, ka izmeklējumu neveic, akūtas urīnceļu infekcijas gadījumā.

Kā tiek veikta cistoskopija?

Cistoskopija ir īsa procedūra, tā visbiežāk aizņem vien 15 minūtes. Izmeklējums var būt nepatīkams, taču tas parasti nav sāpīgs. Atkarībā no situācijas izmeklējumu var veikt pilnā narkozē vai ar atsāpinošiem līdzekļiem, lai mazinātu diskomfortu. Par anestēzijas iespējām jūs konsultēs mūsu speciālists.

Pirms procedūras urologs jums lūgs iztukšot urīnpūsli un apgulties uz muguras un saliekt kājas ceļgalos. Lai mazinātu diskomfortu, ārsts uz uzklās anestezējošu gēlu. Kad gēls būs iedarbojies, ārsts saudzīgi urīnizvadkanālā ievietos cistoskopu. Tā galā atrodas lēca, kas ļauj ārstam vizuāli novērtēt urīnizvadkanāla un urīnpūšļa iekšējo virsmu. Urīnpūslis tiks piepildīts ar sterilu šķīdumu, lai ārsts varētu to labāk saskatīt. Ja nepieciešams, cistoskopijas laikā ārsts paņems audu paraugus tālākai laboratoriskai izmeklēšanai.

Pēc cistoskopijas

Pēc procedūras dažas dienas var būt diskomforts un dedzinoša sajūta urinēšanas laikā, iespējama arī neliela asiņošana no urīnkanāla. Pēc procedūras ieteicams palielināt uzņemtā šķidruma daudzumu, lai veicinātu biežāku urinēšanu, kas atvieglos diskomfortu. Tā mazināšanai var izmantot arī aptiekā nopērkamos pretsāpju līdzekļus.

Ja pēc izmeklējuma paaugstinās temperatūra vai parādās urīnceļu infekcijas simptomi, nepieciešams sazināties ar ārstu.

Kā sagatavoties cistoskopijai?

Pierakstoties procedūrai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms un pēc cistoskopijas ārsts var nozīmēt antibiotiku kursu, lai novērstu iespējamu urīnceļu infekcijas attīstīšanos. Pirms došanās ārsta kabinetā ieteicams nogaidīt ar urīnpūšļa iztukšošanu, jo urologs var lūgt sagatavot urīna paraugu izmeklējumam.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.