Laparoskopiska prostatektomija

Prostatektomija ir prostatas operācija, ko izmanto prostatas vēža ārstēšanā. Tās laikā, veicot mazus iegriezumus, laparoskopski tiek izņemts prostatas dziedzeris.

Laparoskopiskās prostatektomijas priekšrocības

Laproskopiskās operācijas laikā viena liela grieziena vietā tiek veikti vairāki mazi iegriezumi. Laproskopiskā operācija, salīdzinājumā ar tradicionālo vaļējo operāciju,  mazāk traumē audus, ievērojami samazina sāpes pēcoperācijas laikā un nodrošina ātrāku atveseļošanās procesu. Nelielie iegriezumi nodrošina arī estētiskāku rezultātu, veidojot mazākas rētas.

Kā tiek veikta laparoskopiskā prostatektomija?

Operācija vidēji aizņem pusotru stundu, un tā tiek veikta vispārējā anestēzijā. Tās laikā operējošais ārsts veic 3-4 nelielus iegriezumus, caur kuriem ievieto kameru un ķirurģiskos instrumentus. Kamera ļauj ārstam operācijas laikā precīzi vizualizēt prostatu un tai apkārt esošās struktūras. Operācijas laikā no apkārtējiem audiem tiek atdalīts un izņemts prostatas dziedzeris un sēklas pūslīši. Ja nepieciešams, tiek izņemti arī limfmezgli. Ja prostatas audzējs ir zema riska stadijā, tiek saglabāts nervu kūlītis, kas atbild par erektīlo funkciju.

Pēcoperācijas periods

Pēc operācijas nepieciešams stacionārā uzturēties vidēji 3-5 dienas. Jau pirmajā pēcoperācjas dienā jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi. Pēc operācijas ieteicams ievērot 1-2 nedēļu ilgu miera režīmu.

Pēc operācijas urīnpūslī tiek ievietots ilgkatetrs. To ārsts izņem apskates laikā vidēji 7-10 dienas pēc operācijas.

Pēc operācijas 4 nedēļas jāizvairās no iešanas pirtī un vannā. Šajā laika periodā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt smagumus, kas lielāki par 5kg.

Kā sagatavoties operācijai?

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.