Hemoroīdu ārstēšana

Piemērotākās hemoroīdu ārstēšanas metodes izvēle visbiežāk ir atkarīga no hemoroīdu lieluma. Baltijas Ķirurģijas centrs piedāvā plašu modernu hemoroīdu ārstēšanas procedūru klāstu, tostarp saudzējošas un mazinvazīvas asinsvadu fiksēšanas procedūras un lāzeroperācijas.

Hemoroīdu veidošanās

Par hemoroīdiem dēvē vēnu mezgliņu paplašinājumus vai iekaisumus taisnajā zarnā un anālās atveres apvidū. Hemoroīdi var piemeklēt ikvienu, taču visbiežāk tie skar cilvēkus ar sēdošu dzīvesveidu un sievietes grūtniecības laikā.

Hemoroīdu veidošanos ietekmē asinsrites palēnināšanās taisnās zarnas un mazā iegurņa vēnās. To attīstību veicina arī liekais svars, smēķēšana, hroniski aizcietējumi un regulāra smagumu celšana.

Hemoroīdu simptomi

Par hemoroīdiem var liecināt šādi simptomi:

Hemoroīdu ārstēšana

Hemoroīdu attīstība var noritēt dažādi, tādēļ individuāli piemērotāko hemoroīdu ārstēšanas metodi nosaka proktologs. Visbiežāk izvēlētā ārstēšanas metode ir atkarīga no hemoroīdu lieluma:

Hemoroīdu operācijas

Baltijas Ķirurģijas centra proktologi veic hemoroīdu ārstēšanas operācijas ar mūsdienīgām un mazinvazīvām metodēm, tā ievērojami palielinot komfortu operācijas laikā un pēc tās. Ārstēšana ir ātra, efektīga un praktiski nesāpīga, un pēc operācijas ir nepieciešams īss atlabšanas laiks. 

Visbiežāk hemoroīdu operācijas tiek veiktas, izmantojot spinālo anestēziju, kuras laikā iegurnis un kājas ir nejūtīgi. Ir iespējams izmantot arī vispārējo anestēziju. Visu operācijas laiku jūs atradīsieties pastāvīgā anesteziologa uzraudzībā.

Hemoroīdu lāzeroperācija

Operācijas laikā hemoroidālie mezgli tiek likvidēti, ar lāzeru noslēdzot asinsvadus, kas dod tiem asins piekļuvi. Lāzeroperācija ir nesāpīga un mazinvazīva, un tās laikā netiek traumēta anālās zonas gļotāda un citas anatomiskās struktūras.

Ilgums: 30 līdz 90 minūtes.

Pēcoperācijas periods: Īss un viegls atveseļošanās periods, kura laikā 3-4 dienas var būt neliels diskomforts. Visbiežāk iespējams doties mājās dažas stundas pēc operācijas.

RAFAELO hemoroīdu radiofrekvences procedūra

RAFAELO (Radio Frequency Treatment of Haemorrhoids Under Local Anesthesia) procedūras laikā iekšējie hemoroīdālie mezgli tiek likvidēti, tajos ar nelielu adatas dūrienu ievadot augstas frekvences elektromagnētiskā starojuma impulsu. Impulsa iedarbība ir lokāla, un procedūra ir mazinvazīva, precīza un droša.

Ilgums: Līdz 20 minūtēm.

Pēcoperācijas periods: Īss un viegls atveseļošanās periods, kura laikā 3-4 dienas var būt neliels diskomforts. Visbiežāk iespējams doties mājās dažas stundas pēc operācijas.

THD vai HAL-RAR operācija

THD jeb transanālā hemoroīdu dearterizācijas metode un HAL-RAR, kas apvieno hemoroīdu artēriju nosiešanu (Haemorrhoidal Artery Ligation) un rekto-anālo ārstēšanu (Recto Anal Repair) ir mazinvazīvas un praktiski nesāpīgas hemoroīdu ārstēšanas metodes. Šo operāciju laikā netiek izgriezti audi un veidotas atvērtas brūces. Tā vietā taisnās zarnas gļotādā, kur nav sāpju receptoru, tiek uzliktas iekšējas šuves, lai pārtrauktu asins piekļuvi hemoroidālajiem mezgliem, tos likvidējot. 

Ilgums: Līdz 20 minūtēm.

Pēcoperācijas periods: Īss un viegls atveseļošanās periods, kura laikā 3-4 dienas var būt neliels diskomforts. Visbiežāk iespējams doties mājās dažas stundas pēc operācijas.

STARR operācija

STARR (Stapled Transanal Rectal Resection) ir mazinvazīva operācija, kuras laikā tiek noņemta liekā taisnās zarnas gļotāda, kas traucē pilnvērtīgai zarnu fukncijai. Operācijas laikā netiek veikti ārēji iegriezumi un liktas šuves. Tā vietā gļotāda tiek nostiprināta ar īpašu ķirurģisko skavu palīdzību.

Ilgums: Līdz 20 minūtēm.

Pēcoperācijas periods: Īss un viegls atveseļošanās periods, kura laikā 3-4 dienas var būt neliels diskomforts. Visbiežāk iespējams doties mājās dažas stundas pēc operācijas.

Iekšējo hemoroīdu operācija (Longo)

Longo operācijas laikā ar speciālām skavām tiek apstrādāti asinsvadi, kas dod asins piekļuvi hemoroidālajiem mezgliem, tā tos likvidējot. Longo operāciju visbiežāk veic 3. un 4. stadijas hemoroīdiem un gļotādas prolapsa jeb izkrišanas gadījumos, jo operācijas laikā liekā gļotāda tiek nogriezta.

Ilgums: 30 līdz 90 minūtes.

Pēcoperācijas periods: Visbiežāk ir iespējams doties mājās dažas stundas pēc operācijas. Atlabšanas periods ir individuāls, taču ievērojami ātrāks salīdzinot ar tradicionālu ķirurģisku hemoroīdu noņemšanu.

Ārējo hemoroīdu mezglu operācija

Operācijas laikā tiek veikta ārējo hemoroīdu mezglu ķirurģiska noņemšana.

Ilgums: 30 līdz 90 minūtes.

Pēcoperācijas periods: Var būt ieteicams uzturēties stacionārā vienu nakti pēc operācijas. Par prognozējamo atlabšanas periodu izstāstīs ārsts, jo tas ir individuāls un atkarīgs no operācijas apjoma. 

Iekšējo un ārējo hemoroīdu mezglu operācija

Operācijas laikā tiek ārstēti gan iekšējie, gan ārējie hemoroīdi, izmantojot dažādas ķirurģiskas tehnikas.

Ilgums:  30 līdz 90 minūtes.

Pēcoperācijas periods: Var būt ieteicams uzturēties stacionārā vienu nakti pēc operācijas. Atlabšanas periods ir individuāls un atkarīgs no operācijas apjoma. 

Kā sagatavoties hemoroīdu operācijai?

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Dažas dienas pirms operācijas jāizvairās no pikanta, smaga un grūti sagremojama ēdiena. Ja operācija plānota no rīta, iepriekšējā dienā drīkst ēst brokastis, vieglas pusdienas un launagu. Ja operācija plānota pēcpusdienā, iepriekšējā vakarā drīkst ieturēt arī vieglas vakariņas. Šķidrumu iepriekšējā dienā drīkst lietot neierobežotā daudzumā. 

Ja operācija paredzēta dienas pirmajā pusē, slimnīcā ir jāierodas tukšā dūšā un nedrīkst dzert arī šķidrumu. Ja pēcpusdienā – no rīta drīkst ieturēt vieglas brokastis un lietot nedaudz šķidruma.

Vakarā pirms plānotās operācijas dienas ir jāveic mikroklizmas – trīs reizes pēc kārtas ar stundas vai divu stundu starplaiku. Tās kopā ar precīzu lietošanas instrukciju var iegādāties aptiekā.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.