Proktoloģija

Proktoloģija ir medicīnas specialitāte, kas vērsta uz resnās un taisnās zarnas slimību diagnostiku un ārstēšanu. Proktoloģija ietver hemoroīdu, zarnu plīsumu, polipu, sastrutojumu un fistulu, kā arī kolorektālā vēža un citu proktoloģisko slimību ārstēšanu.

Kad nepieciešams vērsties pie proktologa?

Proktologa konsultācija ieteicama, ja pacientam ir nepatīkami simptomi, kas saistīti ar taisnās zarnas vai anālās atveres apvidu, tostarp vēdera izejas traucējumi, asiņošana, sāpes vai kairinājums anālajā zonā. Mēs iesakām šādu simptomu gadījumā konsultāciju neatlikt un pieteikties pie ārsta mūsu klīnikā.

Simptomi, kas var liecināt par proktoloģisku saslimšanu:

Kā notiek proktologa konsultācija?

Vizītes sākumā proktologs iztaujā pacientu par simptomiem, slimību vēsturi, iepriekš veiktajiem izmeklējumiem un lietotajiem medikamentiem. Pēc tam atsevišķi nodalītā telpā tiek veikta proktoloģiskā apskate jeb digitālais izmeklējums. Apskates laikā pacients guļ uz kreisajiem sāniem, kājas ieliecot ceļos. Šī pozīcija ļauj proktologam labāk piekļūt taisnās zarnas zonai. Izmeklējuma laikā proktologs izmanto cimdus un, lietojot speciālu lubrikantu, saudzīgi izmeklē zarnu ar pirkstu. Digitālais izmeklējums ļauj proktologam novērtēt taisnās zarnas sienu un sfinktera tonusu un diagnosticēt hemoroīdus vai plīsumus.

Nepieciešamības gadījumā, lai vizuāli apskatītu anālo kanālu un apakšējo taisnās zarnas daļu, proktologs var izmantot proktoskopu vai anoskopu – īsu, apgaismotu cauruli. Pēc konsultācijas proktologs var nozīmēt papildu diagnostikas testus, piemēram, kolonoskopiju vai sigmoidoskopiju, lai precīzāk novērtētu pacienta kuņģa-zarnu trakta veselības stāvokli. Konsultācijas noslēgumā tiek sastādīts ārstēšanas plāns.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.