Proktoloģiskās operācijas un procedūras

Proktoloģija ietver resnās un taisnās zarnas slimību, tostarp zarnu plīsumu, polipu, sastrutojumu un fistulu, kā arī kolorektālā vēža un citu proktoloģisko slimību diagnostiku un ārstēšanu.

Baltijas Ķirurģijas centra proktologi ir augsti kvalificēti speciālisti, kas palīdzēs kvalitatīvi atrisināt nepatīkamus simptomus, kas saistīti ar taisnās zarnas vai anālās atveres apvidu, tostarp vēdera izejas traucējumus, asiņošanu, sāpes vai kairinājumu anālajā zonā.

Anālo kondilomu elektroablācija

Procedūras laikā ar elektrisko strāvu tiek noņemtas anālās kondilomas jeb kārpas.

Ilgums: dažas minūtes.

Pēc procedūras: 3-4 dienas pēc procedūras var būt neliels diskomforts.

Rektālas fistulas ekscīzija

Operācijas laikā ķirurģiski tiek ārstēta rektālā fistula – neliels kanāls, kas izveidojies starp taisno zarnu un ādu pie anālās atveres. Operācijas mērķis ir nepieļaut firstulas izraisītu sfinktera muskuļa bojājumu, kas var izraisīt fēču nesaturēšanu. Rektālas fistulas ekscīzija tiek veikta pilnā narkozē. 

Ilgums: 20-30 minūtes.

Pēc procedūras: 3-4 dienas pēc procedūras var būt neliels diskomforts. Visbiežāk iespējams doties mājās dažas stundas pēc operācijas.

TREMS

TREMS (Transanal Endoscopic Microsurgery) ir operācija, kuras laikā no taisnās zarnas tiek noņemts labdabīgs vai ļaundabīgs audzējs. Tās laikā netiek izgriezta daļa taisnās zarnas kā arī netiek veikti iegriezumi vēdera rajonā. Operācija tiek veikta pilnā narkozē.

Ilgums: 20-30 minūtes

Pēc procedūras: Var būt ieteicams palikt stacionārā vienu nakti pēc operācijas. Uzreiz pēc operācijas jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi, atļauts ēst un dzert. 3-4 dienas pēc operācijas var būt neliels diskomforts un šķidra vēdera izeja.

Sfinkteroplastika

Operācijas laikā tiek atjaunoti traumēti vai novājināti anālā sfinktera muskuļi ar mērķi atjaunot normālu zarnu darbību un novērst fēču nesaturēšanu.

Ilgums: 1-2 stundas

Pēc procedūras: Visbiežāk iespējams doties mājās pāris stundas pēc operācijas. Pēc operācijas ieteicams ievērot 1-2 nedēļu miera režīmu. Dzīšanas periods kopumā ilgst vidēji 6 nedēļas.

Anālas fisūras ekscīzija vai sfinkterotomija

Operācijas laikā tiek ārstēti plīsumi anālās atveres zonā. 

Ilgums: 1-2 stundas

Pēc procedūras: Visbiežāk iespējams doties mājās pāris stundas pēc operācijas. Pēc operācijas ieteicams ievērot 1-2 nedēļu miera režīmu. Dzīšanas periods kopumā ilgst vidēji 6 nedēļas.

Kā sagatavoties proktoloģiskajai operācijai?

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.