Laparoskopiska pieloplastika

Pieloplastika ir operācija, ko izmanto urīnvada obstruktīvas sašaurināšanās gadījumā. Tā atjauno traucēto urīna atteci no nieres uz urīnpūsli un novērš nieres bojājumu attīstību.

Laparoskopiskās pieloplastikas priekšrocības

Laproskopiskās operācijas laikā viena liela grieziena vietā tiek veikti vairāki mazi iegriezumi. Laproskopiskā operācija, salīdzinājumā ar tradicionālo vaļējo operāciju, mazāk traumē audus, ievērojami samazina sāpes pēcoperācijas laikā un nodrošina ātrāku atveseļošanās procesu. Nelielie iegriezumi nodrošina arī estētiskāku rezultātu, veidojot mazākas rētas.

Kā tiek veikta laparoskopiskā pieloplastika?

Operācija ir vidēji 3-4 stundas ilga, un tā tiek veikta vispārējā anestēzijā. Operācijas laikā ārsts veic 3-5 nelielus iegriezumus, caur kuriem ievieto kameru un ķirurģiskos instrumentus. Kamera ļauj ārstam operācijas laikā precīzi vizualizēt anatomiskās struktūras un urīnvada sašaurinājumu. Laparoskopiskās pieloplastikas laikā tiek izņemta urīnvada sašaurinājums, no jauna kopā savienojot veselās urīnvada daļas. Operācijas noslēgumā urīnvadā tiek ievietots stents jeb neliela caurulīte, lai atjaunotu urīna atteci un atvieglotu dzīšanas procesu. Stents tiek izņemts ārsta vizītē vidēji 6 nedēļas pēc operācijas.

Pēcoperācijas periods

Pēc operācijas nepieciešams stacionārā uzturēties vidēji 5-7 dienas. Jau pirmajā pēcoperācjas dienā jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi. Pēc operācijas ieteicams ievērot 2 nedēļu miera režīmu.

Urīnvada stents var radīt īslaicīgu diskomfortu muguras lejasdaļā, kas pastiprinās urinēšanas laikā. Pēcoperācijas periodā var novērot asins pēdas urīnā.

Pēc operācijas 4 nedēļas jāizvairās no iešanas pirtī un vannā. Šajā laika periodā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt smagumus, kas lielāki par 5kg.

Kā sagatavoties operācijai?

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.