Laparoskopiska limfadenektomija

Limfadenektomija ir operācija, kuras laikā tiek izņemti limfmezgli. Visbiežāk to veic onkoloģiskās saslimšanas gadījumā. Limfadenektomiju var veikt gan kā atsevišķu operācija, gan reizē ar galveno audzēja izņemšanas operāciju.

Kad tiek veikta limfadenektomija?

Vairāki vēža veidi izplatās caur limfātisko sistēmu. Vēzim blakus esošie limfmezgli ir viena no pirmajām struktūrām, uz kurām izplatās vēža šūnas. Limfadenektomiju galvenokārt nozīmē divu iemeslu dēļ:

Laparoskopiskās limfadenektomijas priekšrocības

Laparoskopiskās operācijas laikā viena liela grieziena vietā tiek veikti vairāki mazi iegriezumi. Laparoskopiskā operācija, salīdzinājumā ar tradicionālo vaļējo operāciju, mazāk traumē audus, ievērojami samazina sāpes pēcoperācijas laikā un nodrošina ātrāku atveseļošanās procesu. Nelielie iegriezumi nodrošina arī estētiskāku rezultātu, veidojot mazākas rētas.

Pēcoperācijas periods

Pēcoperācijas periods ir atkarīgs no saslimšanas smaguma, operācijas norises un vispārējā veselības stāvokļa. Par gaidāmo atveseļošanās procesu mūsu ķirurgs jums izstāstīs konsultācijas laikā.

Jau pirmajā pēcoperācijas dienā jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi, pamazām atsākot ikdienas aktivitātes. Pēc operācijas ieteicams ievērot 1-2 nedēļu ilgu miera režīmu. Pēc operācijas 4 nedēļas jāizvairās no iešanas pirtī un vannā. Šajā laika periodā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt smagumus, kas lielāki par 5 kg.

Kā sagatavoties operācijai?

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.