Laparoskopiska holecistektomija

Laparoskopiskā holecistektomija ir operācija, kuras laikā tiek izņemts žultspūslis. Tā visbiežāk tiek veikta žultsakmeņu slimības gadījumā, it īpaši, ja pacients regulāri piedzīvo akūtus iekaisumus un sāpju lēkmes. To mēdz veikt arī žultspūšļa polipu gadījumā, lai novērstu žultspūšļa vēža attīstības risku.

Laparoskopiskās holecistektomijas priekšrocības

Laparoskopiskās operācijas laikā viena liela grieziena vietā tiek veikti 4 nelieli iegriezumi. Laparoskopiskā operācija, salīdzinājumā ar tradicionālo vaļējo operāciju, mazāk traumē audus, ievērojami samazina sāpes pēcoperācijas laikā un nodrošina ātrāku atveseļošanās procesu. Nelielie iegriezumi nodrošina arī estētiskāku rezultātu, veidojot mazākas rētas. Retos gadījumos žultspūsli nav iespējams droši izņemt laparoskopiski, un ir nepieciešams veikt vaļēju operāciju. Tāpat laparoskopiskā holecistektomija var nebūt iespējama pārmērīga liekā svara gadījumā vai tad, ja agrāk ir veiktas citas vēdera dobuma operācijas.

Kā tiek veikta laparoskopiskā holecistektomija?

Operācija vidēji aizņem pusstundu līdz stundu, un tā tiek veikta vispārējā anestēzijā. Operācijas laikā ķirurgs veic 4 nelielus iegriezumus, caur kuriem ievieto kameru un ķirurģiskos instrumentus. Kamera ļauj ārstam operācijas laikā precīzi vizualizēt žultspūšļa audus un tam apkārt esošās struktūras. Žultspūslis tiek nodalīts no žultspūšļa vada un aknas, un tiek izņemts.

Pēcoperācijas periods

Pēcoperācijas periods ir atkarīgs no operācijas norises un vispārējā veselības stāvokļa. Par gaidāmo atveseļošanās procesu mūsu ķirurgs jums izstāstīs konsultācijas laikā.

Pēc operācijas jums stacionārā būs jāpavada 1-2 dienas. Ja ir veikta vaļēja holecistektomija, pēcoperācijas periods ir ilgāks, un var būt nepieciešams stacionārā pavadīt 2-5 dienas. Jau pirmajā pēcoperācijas dienā jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi.

Pēc operācijas ieteicams ievērot 2 nedēļu miera režīmu. Pēc operācijas 4 nedēļas jāizvairās no iešanas pirtī un vannā. Šajā laika periodā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt smagumus, kas lielāki par 5 kg.

Kā sagatavoties operācijai?

Uz operāciju ir jāierodas tukšā dūšā. Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.