Laparoskopiska varikocelektomija

Varikocelektomija ir operācija, ko izmanto varikocēles jeb sēklinieku vēnu slimības ārstēšanā. Tās laikā tiek laparoskopiski nosietas sēklas saites varikozās vēnas.

Varikocēles attīstība un simptomi

Varikocēle attīstās sēklinieka vēnas vārstuļu nepietiekamības rezultātā. Ar to dzīves laikā saskaras 10-15% vīriešu. Varikocēle var attīstīties gan anatomisku īpatnību dēļ, gan kā simptoms citai blakussaslimšanai. Biežākie varikocēles simptomi ir trulas, velkošas vai pulsējošas sāpes sēkliniekos vai cirkšņos, pietūkums un smaguma sajūta sēkliniekā (biežāk kreisajā pusē) un sāpes erekcijas laikā. Uz varikocēli var norādīt arī vīrieša neauglība. Varikocēle var attīstīties arī asimptomātiski. Neārstētas varikocēles gadījumā var rasties patoloģiskas sēklinieku struktūras izmaiņas, nelabvēlīgi ietekmējot to funkciju.

Laparoskopiskās varikocelektomijas priekšrocības

Laparoskopiskās operācijas laikā viena liela grieziena vietā tiek veikti vairāki mazi iegriezumi. Laparoskopiskā operācija, salīdzinājumā ar tradicionālo vaļējo operāciju, mazāk traumē audus, ievērojami samazina sāpes pēcoperācijas laikā un nodrošina ātrāku atveseļošanās procesu. Nelielie iegriezumi nodrošina arī estētiskāku rezultātu, veidojot mazākas rētas.

Kā tiek veikta laparoskopiskā varikocelektomija?

Operācija tiek veikta pilnā narkozē, un tā vidēji ir pusstundu ilga. Operācijas laikā ārsts veic nelielus iegriezumus, caur kuriem ievieto kameru un ķirurģiskos instrumentus. Laparoskopiskās varikocelektomijas laikā tiek nosietas sēklas saites varikozās vēnas.

Pēcoperācijas periods

Visbiežāk ir iespējams doties mājās jau pāris stundas pēc operācijas. Pēc operācijas ieteicams ievērot 1-2 nedēļu miera režīmu. Pēc operācijas 4 nedēļas jāizvairās no iešanas pirtī un vannā. Šajā laika periodā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt smagumus, kas lielāki par 5 kg.

Kā sagatavoties operācijai?

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.

Veselības apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas kārtība

1. Pakalpojuma saņemšana

Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā

2. Norēķināšanās par pakalpojumu

Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem

3. Pieteikuma iesniegšana

Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku

4. Atlīdzības saņemšana

Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pierakstieties konsultācijai vai operācijai pie Baltijas Ķirurģijas centra speciālistiem, izvēloties sev ērtāko pieejamo laiku.