Veicam audzēju operācijas, izmantojot minimāli invazīvo laparoskopisko metodi

09.07.2024.

Augsti kvalificētie klīnikas “Baltijas Ķirurģijas centrs” urologi Pēteris Vaganovs un Oskars Jakušenoks veic nieru, prostatas un citu uroloģisko audzēju operācijas, izmantojot minimāli invazīvo laparoskopijas metodi. Operāciju laikā pārsvarā tiek izņemtas tikai audzēju skartās daļas, maksimāli saglabājot veselos, funkcionālos audus. Tā ir mūsdienīga vēža ārstēšanas metode visā pasaulē, jo ļauj  saglabāt orgānu funkcijas. Turklāt pacientu rehabilitācija ir ievērojami ātrāka (2-3 nedēļas), kamēr atvērto operāciju gadījumā tie var būt pat trīs līdz seši mēneši.

Laparoskopiski veikto operāciju onkoloģiskie rezultāti neatšķiras no vaļējām operācijām. Laparoskopiskā operācija, salīdzinājumā ar tradicionālo, mazāk traumē audus, ievērojami samazina sāpes pēcoperācijas laikā un nodrošina ātrāku atveseļošanās procesu. Nelielie iegriezumi nodrošina arī estētiskāku rezultātu, jo rētas ir mazākas. Pēc šīs operācijas pacients var ātrāk atgriezties pie ierastās ikdienas un darba dzīves, kā arī lielākā mērā saglabāt savu dzīves kvalitāti.

Operācijas tiek veiktas vispārējā anestēzijā. Ārsts izdara trīs līdz četrus nelielus aptuveni 1 -1,5 cm lielus iegriezumus, caur kuriem ievieto kameru un ķirurģiskos instrumentus. Kamera ļauj ārstam operācijas laikā precīzi vizualizēt audus un tiem apkārt esošās struktūras.

Pēc operācijas pacientiem stacionārā nepieciešams uzturēties vidēji divas līdz trīs dienas. Jau pirmajā pēcoperācijas dienā var celties kājās un staigāt patstāvīgi. Pēc operācijas ieteicams ievērot divu nedēļu miera režīmu. Šajā laikā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt par 5 kg lielākus smagumus.

“Baltijas Ķirurģijas centrs” piedāvā audzēju operācijas ar minimāli invazīvo laparoskopijas metodi tiem pacientiem, kuriem jau ir apstiprināta diagnoze un veikti nepieciešamie izmeklējumi. Laparoskopiskās operācijas “Baltijas Ķirurģijas centrā” ir maksas pakalpojums. Operāciju iespējams veikt 2-4 nedēļu laikā. Pacientiem ir pieejamas individuālās palātas, intensīvas terapijas vienība nepieciešamības gadījumā. Operācijas tiek veiktas ar 3D Olimpus jaunākās paaudzes aparatūru.  

Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz jautājumiem. Pirms operācijas var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus nozīmēs urologs konsultācijas laikā.

Pacienti konsultācijas var saņemt Rīgā, Gardenes ielā 13 (Āgenskalns), bet operācijas tiek veiktas Jūrmalas slimnīcas telpās (Vienības prospekts 19/21).

“Baltijas Ķirurģijas centrs” ir klīnika Jūsu labsajūtai, kas sniedz visprofesionālākos pakalpojumus!