Bariatrijas jeb kuņģa tilpuma samazināšanas operācija ir pasaulē plaši atzīta ķirurģiskā ārstēšanas metode liekā svara samazināšanai. Tās laikā tiek samazināts kuņģa tilpums, lai samazinātu uzņemtās pārtikas apjomu un veicinātu svara zudumu.
Bariatrijas operācija ir ieteicama gadījumos, kad lieko svaru neizdodas samazināt ar diētu vai fiziskām aktivitātēm. To veic tad, ja ķermeņa masas indekss ir 35 vai lielāks, it īpaši, ja pacientam ir blakussaslimšanas, piemēram, 2. tipa cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens vai kaulu un locītavu slimības.
Bariatrijas operācijas mērķis ir palīdzēt zaudēt lieko svaru, būtiski samazinot uzņemtās pārtikas apjomu. Tas tiek panākts divējādi – pirmkārt, samazinot kuņģa apjomu, tiek ievērojami samazināts ēdiena apjoms, ko iespējams uzņemt vienā ēdienreizē, tā veicinot liekā svara zudumu. Otrkārt, operācijas laikā tiek pilnībā vai daļēji izņemta kuņģa daļa, kas izstrādā izsalkumu veicinošo hormonu grelīnu, tādēļ ātrāk iestājas sāta sajūta.
Operācija tiek veikta pilnā narkozē, un tā vidēji ilgst divas stundas. Bariatrijas operācijas laikā ķirurgs veic 5 nelielus iegriezumus vēdera priekšējā sienā virs nabas. Kuņģa samazināšanu var veikt divējādi: veicot kuņģa apiešanu jeb šuntēšanu vai kuņģa rezekciju jeb izņemšanu. Individuāli piemērotāko operācijas veidu nosaka ķirurgs.
Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Lai bariatrijas operācija sniegtu vēlamo ilgtermiņa rezultātu, ir būtiski pēc operācijas ievērot atbilstošu uztura režīmu, par ko konsultēs uztura speciālists. Operācijas sagatavošanās periodā ārsts var nozīmēt uzdevumu samazināt ķermeņa svaru, ievērojot diētu.
Pirms operācijas būs nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā. Nepieciešamas arī uztura speciālista konsultācijas pirms un pēc operācijas, lai palīdzētu pielāgot uztura ieradumus.
Par gaidāmo atveseļošanās procesu mūsu ķirurgs jums izstāstīs konsultācijas laikā. Pēc operācijas jums būs jāpavada 5 dienas stacionārā. Jau pirmajā pēcoperācijas dienā jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi. Pēc operācijas ieteicams ievērot 2 nedēļu miera režīmu.
Pēc operācijas 4 nedēļas jāizvairās no iešanas pirtī un vannā. Šajā laika periodā nedrīkst veikt intensīvus fiziskos vingrinājumus un celt smagumus, kas lielāki par 5 kg. Vēlāk fiziskās aktivitātes var atsākt, vadoties pēc pašsajūtas un ārsta ieteikumiem.
Trešajā dienā pēc operācijas tiek veikta kuņģa rentgenoloģiska caurskate. Pēc tās jūs drīkstēsiet uzņemt šķidrumu, piemēram, tēju un ūdeni. 10. dienā pēc operācijas jūs drīkstēsiet sākt uzņemt šķidru uzturu bez biezumiem, tostarp jogurtu, kefīru, putras. Par ēšanas paradumiem pēcoperācijas periodā jūs konsultēs uztura speciālists, dodot precīzas norādes un palīdzot sastādīt individuālu uztura plānu.
1. Pakalpojuma saņemšana
Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā
2. Norēķināšanās par pakalpojumu
Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem
3. Pieteikuma iesniegšana
Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku
4. Atlīdzības saņemšana
Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu
Kur atrodas Baltijas Ķirurģijas centrs?
Kāds ir Baltijas Ķirurģijas centra darba laiks?
Kā pieteikties konsultācijai vai operācijai Baltijas Ķirurģijas centrā?
Vai Baltijas Ķirurģijas centrā veic valsts apmaksātus pakalpojumus?
Vai Baltijas Ķirurģijas centrs sadarbojas ar veselības apdrošinātājiem?