Efektīvi risinājumi delikātajai hemoroīdu problēmai

09.07.2024.

Visbiežāk pie proktologiem vēršas pacienti, kuriem ir radusies hemoroidālā slimība, kas raksturīga ar vēnu mezgliņu paplašināšanos vai iekaisumiem taisnajā zarnā un anālās atveres apvidū. Hemoroīdi veidojas, ja palēninās asinsrite taisnās zarnas un mazā iegurņa vēnās, tāpēc tie biežāk sastopami cilvēkiem ar sēdošu dzīvesveidu. Tāpat hemoroīdu attīstību veicina liekais svars, smēķēšana, hroniski aizcietējumi un regulāra smagumu celšana. Sievietēm vēnu mezgliņi mēdz paplašināties grūtniecības laikā.

Hemoroīdu simptomi

Ir svarīgi laikus pamanīt simptomus, kas liecina par hemoroidālo slimību. Raksturīgākie simptomi ir:
Ja ir kaut vai viens no šiem simptomiem nekavējoties jādodas pie ārsta, jo līdzīgi simptomi var būt arī citu slimību, tostarp audzēju, gadījumā.

Ārstniecības iespējas

Klīnika “Baltijas Ķirurģijas centrs” piedāvā ļoti daudzpusīgu un modernu hemoroīdu ārstēšanas procedūru klāstu, tostarp arī saudzējošas un mazinvazīvas asinsvadu fiksēšanas procedūras un lāzeroperācijas. Ārstniecības metodes izvēle atkarīga no hemoroīdu lieluma, tieši tāpēc ir tik svarīgi nekautrēties un pēc iespējas ātrāk doties pie proktologa. “Baltijas Ķirurģijas centrā” darbojas ļoti pieredzējuši ārsti, kuri strādā klīniskajās universitātes slimnīcās un ir stažējušies ārvalstu klīnikās.
“Baltijas Ķirurģijas centra” proktologi hemoroīdu ārstēšanas operācijas veic ar mūsdienīgām un lielākoties mazinvazīvām metodēm, tā ievērojami palielinot komfortu operācijas laikā un pēc tās. Ārstēšana ir efektīva, kā arī atlabšana pēc operācijas ir ātra.
Parasti hemoroīdu operācijas tiek veiktas, izmantojot spinālo anestēziju, tās laikā iegurnis un kājas ir nejūtīgas. Iespējams izmantot arī vispārējo anestēziju.
Ārsti uzsver, ka 1. pakāpes jeb nelielus hemoroīdus pašā sākuma stadijā var novērst ar tā dēvēto konservatīvo ārstēšanas paņēmienu – mainot uztura ieradumus un lietojot medikamentus.
2. līdz 4. pakāpes jeb vidēji smagus un smagus gadījumus ārstē ar mazinvazīvo jeb saudzējošo ķirurģiju. Tās laikā, veicot lāzeroperāciju vai radiofrekvences procedūru, tiek nosieti asinsvadi, pārtraucot asins piekļuvi hemoroidālajiem mezgliem. Tikai retos gadījumos var būt nepieciešama pilnīga hemoroīdu mezglu izgriešana.

Citas proktoloģiskās operācijas un procedūras

“Baltijas Ķirurģijas centra” proktologi sniegs augsti kvalificētu palīdzību, lai diagnosticētu un ārstētu arī citas resnās un taisnās zarnas slimības. Klīnikā ārstē zarnu plīsumus, polipus, sastrutojumus un fistulas, kā arī sniedz visprofesionālāko palīdzību kolorektālā vēža un citu proktoloģisku slimību gadījumos.
Klīnikas ārsti pirms procedūras vai operācijas atbildēs uz jautājumiem un izstāstīs, kas jādara, lai tai sagatavotos, kā arī nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus, piemēram, anesteziologa konsultāciju, elektrokardiogrammu, analīzes vai citus izmeklējumus.

Kur meklēt palīdzību?

Pacienti konsultācijas var saņemt Rīgā, Gardenes ielā 13 (Āgenskalna rajons), bet operācijas tiek veiktas Jūrmalas slimnīcas telpās (Vienības prospekts 19/21).
“Baltijas Ķirurģijas centrā” strādā pieci augsti kvalificēti ķirurgi /proktologi: Prof. Andris Gardovskis, Andrejs Brikuns, Sergejs Šapovalovs, Prof. Jānis Gardovskis un Inese Fišere.
“Baltijas Ķirurģijas centrs” – klīnika Jūsu labsajūtai!