Operācijas laikā tiek izņemts labdabīgs veidojums, maksimāli saglabājot krūts veselos audus. Labdabīgie veidojumi nesatur vēža šūnas un nav dzīvībai bīstami, taču tie var radīt sāpes un diskomfortu. Nepatīkamos simptomus ir iespējams atvieglot, ķirurģiski izņemot veidojumu.
Krūts labdabīgie veidojumi nesatur vēža šūnas un neizplatās uz citām ķermeņa daļām. Tie ir sastopami krietni biežāk nekā krūts vēzis. Nereti veidojumi ir mazi, un tie nav sataustāmi vai saskatāmi ar neapbruņotu aci, un tiek atklāti, veicot krūts izmeklējumus, piemēram, mamogrammu. Labdabīgie veidojumi var būt dažādi pēc uzbūves. Visbiežāk tās ir lipomas, cistas vai fibroadenomas. Veidojumu attīstību var veicināt hormonālas izmaiņas, piemēram, grūtniecības vai menopauzes laikā, hormonālās kontracepcijas lietošana, hormonus aizvietojošā terapija vai krūts traumas.
Operācijas ilgums un process ir atkarīgs no veidojuma dabas, lieluma un novietojuma. Par plānotās operācijas norisi jums izstāstīs ķirurgs, atbildot uz visiem jautājumiem. Visbiežāk operācija tiek veikta vispārējā anestēzijā. Tās laikā ķirurgs veic nelielu iegriezumu, caur kuru izņem labdabīgo veidojumu un blakus esošos paduses limfmezglus. Ja nepieciešams, tiek īslaicīgi ievietota ķirurģiskā drena, lai izvadītu lieko šķidrumu. Brūce tiek slēgta ar kosmētisku šuvi.
Pēcoperācijas periods ir atkarīgs no operācijas norises, tostarp veidojuma dabas, lieluma un novietojuma, un vispārējā veselības stāvokļa. Par gaidāmo atveseļošanās procesu mūsu ķirurgs jums izstāstīs konsultācijas laikā.
Pēc operācijas jums būs nepieciešams uzturēties stacionārā dažas diennaktis. Jau pirmajā pēcoperācijas dienā jūs drīkstēsiet celties kājās un staigāt patstāvīgi, pamazām atsākot ikdienas aktivitātes. Iespējams, ka operētajā krūtī kādu brīdi pēc operācijas jutīsiet diskomfortu. Lai to mazinātu, ārsts nozīmēs pretsāpju līdzekļus.
Ir ieteicams ievērot 1-2 nedēļu ilgu miera režīmu. Pēc operācijas 2 nedēļas ir jāizvairās no iešanas pirtī un vannā. Lai veicinātu rētas dzīšanu un mazinātu stīvumu operētās krūts apvidū, ārsts nozīmēs veikt vienkāršus roku vingrinājumus. Mēnesi pēc operācijas ieteicams nēsāt ērtu sporta tipa krūšturi, kas stabili fiksē krūtis.
Uz operāciju ir jāierodas tukšā dūšā. Pierakstoties operācijai, ārsts izstāstīs, kā tai sagatavoties, un atbildēs uz visiem jautājumiem. Pirms operācijas jums var būt nepieciešama anesteziologa konsultācija un vairāki izmeklējumi, piemēram, asins analīzes, krūts ultrasonogrāfija, plaušu rentgens un elektrokardiogramma. Konkrētos izmeklējumus jums nozīmēs mūsu ķirurgs konsultācijas laikā.
1. Pakalpojuma saņemšana
Saņem medicīnisko pakalpojumu Baltijas Ķirurģijas centrā
2. Norēķināšanās par pakalpojumu
Norēķinies par pakalpojumu ar saviem līdzekļiem
3. Pieteikuma iesniegšana
Iesniedz atlīdzības pieteikumu apdrošinātājam, pievienojot pakalpojuma čeku
4. Atlīdzības saņemšana
Saņem atlīdzību uz savu bankas kontu
Kur atrodas Baltijas Ķirurģijas centrs?
Kāds ir Baltijas Ķirurģijas centra darba laiks?
Kā pieteikties konsultācijai vai operācijai Baltijas Ķirurģijas centrā?
Vai Baltijas Ķirurģijas centrā veic valsts apmaksātus pakalpojumus?
Vai Baltijas Ķirurģijas centrs sadarbojas ar veselības apdrošinātājiem?